Hakkımızda


Emka elektrik 2000 yılında kuruldu. Emka Elektrik bir Emka Grup iştirakıdır.

Başlangıçta elektrik otomasyon ve pano montajı taahhüt işleri yapan firma Daha sonra Kocaeli .MAS Daf pompa Hidrofor- Maktek kombi –Hıcon Klima - Arıston Kombi Kazan - Termo Isı Eko Star Brülör - DÇD Baltur Brülör - Termo Teknik Kombi yetkili servislik hizmetini vermeye devam etmektedir elektrik otomasyon işleri yapan firma hizmet alanı daha çok ısıtma ve soğutma sistemlerine yöneltmiştir.

Faaliyet Konularımız ?
Brülör Bakım ve arıza onarımı
Hidrofor bakım ve arıza onarımı
Pompa bakım ve arıza onarımı
Kombi bakım ve arıza onarımı
Klima montaj de montaj bakım ve arıza onarımı
Güneş enerjisi montaj ve bakım onarımı
Kazan dairesi otomasyon ve oto kontrol kas kat bağlantı sistemleri.
Pano montajı ve taahhüt işleri.

Klima Nedir ?Klima, soğutma çevrimi kullanılarak bir ortamdan ısı çekmek (yani o ortamın sıcaklığını azaltmak),fazla nemini alıp ortama taze hava sağlamak için tasarlanmış sistem veya mekanizmadır. İnsanların bulundukları çevre, ortam içinde sıcaklığın ayarlanabilmesi, bulunulan ortamın konforunu artırır. İnsanın rahat ettiği çevre sıcaklığı bir başka ifadeyle rahatlık sıcaklığı bulunan ortamdaki hava sıcaklığıyla havanın nem oranına bağlıdır. Aşırı nem aşırı sıcaklıktan daha rahatsız edicidir. Örneğin 40 ºC sıcaklık ve %10 nispi neme sahip bir hava 30 ºC sıcaklık %80 nispi neme sahip bir havaya göre daha iyidir , çünkü nem oranı arttıkça insan vücudunun sıcaklık karşısındaki reaksiyonu yavaşlar. Bu nedenle klimalarda yalnızca havanın soğutulması yeterli olmaz nem oranının da ayarlanması gerekir. Bu işlemlerin yapılmasına klimalandırma veya iklimlendirme denir. Bu amaçla kullanılan donanıma ise klima (En:air conditioner) denir. 

Hidrofor Servis ve Bakımı* Hidroforlar bünyelerinde aşırı basınç ve güçlü elektrik akımı bulunduran cihazlardır.
* Hidroforlar hakkında teknik bilgi ve deneyimi olmayan kişiler müdahale yapmamalıdır.
* Genel bakımlarını mutlaka hidrofor bilgisi olan ehli kişilerin (servis elemanı) yapması gerekmektedir.
* Hidrofor üzerinde bulunan basınç şarteli kesinlikle ellenmemelidir.
* Her hidroforun bir çalışma basınç ayarı vardır bu binanın yükseklik ve daire adedine göre irtifa ve su kullanım miktarı hesaplanarak min ve max olarak teknik servis elemanı tarafından ayarlanır.
* Bakımsız bırakılan bir hidrofor üzücü kazalara neden olabilir.
* Kesinlikle hidrofor çalışırken yada içerisinde 1-2-3-4-5-6 bar basınç varken hiç bir bağlantıyı sökmeyin ve gevşetmeyin.

* Bakım uzmanlık gerektiren ve sistemden anlayan kişilerin yapması gereken bir işlemdir.
* Apartman hidroforları ihmal edilmemelidir.
* Tüm hidroforlara kumanda panosu ve su seviye flatörü takılmalıdır.
* Hidrofor bakımları hakkında teknik destek garantili ve sağlıklı bir şekilde firmamızdan verilmektedir.
 

 

Alters und Behindertengerechter Badumbau Badezimmer Dekoration Badezimmer fr ltere Menschen Badezimmer fr ltere und krperbehinderte Menschen Badumbau Behindertengerecht barrierefrei gestaltetes Badezimmer Barrierefreies Bad Behindertengerechter Ebenerdigen Dusche Komplettsanierung Pflege & Barrierefreiheit Pflegegrad erhalten Sie 4.000 Zuschuss Pflegekasse Toiletten Dekoration
George karelias satin al Marlboro double fusion satin al Marlboro touch aqua satin al Djarum black satin al Captain black dark crema sigara satin al Toscanello limoncello puro satin al Puro satin al Tutun satin al